Dwa rodzaje sprzętów niezbędnych w ogrodzie – co zdecydowanie ułatwi Ci życie?

  /  Pomysły   /  Dwa rodzaje sprzętów niezbędnych w ogrodzie – co zdecydowanie ułatwi Ci życie?

Dwa rodzaje sprzętów niezbędnych w ogrodzie – co zdecydowanie ułatwi Ci życie?

Przestrzeń wokół domu, dla wielu z nas jest równie ważna co wnętrza. Latem jest zdecydowanie przyjemniej posiedzieć w miłym i zielonym otoczeniu. Formy i style ogrodów bywają różne – jedni wolą minimalistyczny styl i ładnie przyciętą trawę, inni uwielbiają kolory, ale też pracę w ogrodzie, która przynosi zmysłowe efekty przez wiosnę, całe lato i wczesną zimę. Aby utrzymać ogród w dobrym stanie, potrzebne są narzędzia. Obecnie na szczęście kosa, motyka i konewka nie są jedynym wyborem. Dziś możesz zadbać o ogród bez wykonywania morderczej pracy i w efekcie – szybko cieszyć się efektami. Co może Ci się przydać?

Na lato – kosiarka

To absolutna podstawa dla utrzymania dobrego stanu trawnika w ogrodzie. Obecnie do wyboru masz wiele rodzajów kosiarek i każda z nich ma swoje zalety, ale także wady. Dostosowanie rodzaju kosiarki do potrzeb pozwala na wyeliminowanie obiektywnych mankamentów. Do niewielkiego, przydomowego ogrodu wystarczająca będzie kosiarka o napędzie spalinowym lub elektrycznym. Kosiarki elektryczne są ciche i nie emitują spalin, jednak ich zasięg jest ograniczony przez kabel, na który trzeba uważać podczas prac. Kosiarki spalinowe mają nieograniczony zasięg, jednak bywają głośne (w każdym razie – głośniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki) i emitują spaliny. W przeciwieństwie do kosiarek elektrycznych, kosiarki spalinowe nadają się do koszenia nawet mokrej trawy. Dobierając kosiarkę spalinową warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak szerokość cięcia noża kosiarki. Im większa działka, tym szerszy powinien być nóż. Na większych działkach, sprawdzić się mogą także kosiarki traktorowe, dzięki którym szybko, wygodnie i bez wysiłku skosimy większą powierzchnię. Jest to jednak już nieco droższa sprawa, dlatego jej zakup warunkowany jest zwykle rzeczywistymi potrzebami.

Na zimę – odśnieżarka

Obowiązkiem każdego właściciela posesji jest odśnieżanie chodników publicznych przylegających do domu. Ponadto, odśnieżanie terenu wokół domu jest zwyczajnie niezbędne. Z domu trzeba przecież wychodzić lub wyjeżdżać samochodem. Niewiele z nas obecnie ma czas na przysłowiowe machanie łopatą, a i siły nie zawsze na to pozwalają. Podobnie jak w przypadku kosiarek, najpopularniejsze domowe odśnieżarki to spalinowe lub elektryczne. Elektryczne ograniczone są przewodem, co przy większych opadach może być problematyczne. Och moc jest ograniczona, dlatego nie nadają się do odśnieżania każdej posesji i każdego terenu. Zaletą jest brak emisji spalin oraz lekkość. Drugi typ to odśnieżarki spalinowe. Tu wybór jest ogromny i warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak szerokość robocza, moc silnika, wagę urządzenia oraz rodzaj napędu i dostosować sprzęt do swoich potrzeb. Dobra, dostosowana do potrzeb i terenu odśnieżarka potrafi ułatwić życia i sprawić, że odśnieżanie może być frajdą nie obowiązkiem.

Posiadanie na posesji kosiarki i odśnieżarki to obecnie nie luksus, a konieczność. Warto wybrać taki  sprzęt, który będzie wystarczająco spełniał wymagania posesji i jednocześnie nie będzie „na wyrost”, bo to zawsze generuje nie tylko koszty, ale także powoduje kłopoty. Sprzęt powinien być także solidny – w końcu nie chcemy aby kosiarka lub odśnieżarka po dwóch latach użytkowania nie nadawała się do niczego. Jeśli nie wiesz jaki sprzęt wybrać – skontaktuj się z nami. Postaramy się wybrać taki, który będzie skrojony do Twoich potrzeb.